MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Rzucił się na policjanta i odgryzł mu palec. Był pod wpływem narkotyków

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Areszt tymczasowy dla jednego z napastników i odgryziony kawałek palca u policjanta. To efekt piątkowej interwencji w Kamieniu Pomorskim. Policjant razem z krewkim młodym mężczyzną wylądowali w szpitalu w Szczecinie. Zostali przebadani pod kątem obecności chorób zakaźnych.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Policjanci pojechali zrealizować nakaz zatrzymania i doprowadzenia do odbycia kary mieszkańca Kamienia Pomorskiego. Po przybyciu na miejsce, okazało się, iż mężczyzna jest w towarzystwie pięciu znajomych. Jeden z nich podjął próbę odbicia kolegi. Wywiązała się awantura, podczas której napastnik odgryzł policjantowi kawałek palca. Funkcjonariusze wezwali wsparcie. Na miejsce przyjechał kolejny patrol. Policjanci z drugiego patrolu także zostali zaatakowani. Jednemu z nich złamano nos.

Zatrzymano dwie osoby. Jedna została przewieziona do Zakładu Karnego w Nowogardzie celem odbycia kary pozbawienia wolności. W stosunku do drugiego agresywnego napastnika zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

- Jest to przestroga dla wszystkich osób mających zatarg z prawem. Akty agresji w stosunku do funkcjonariuszy nie będą tolerowane.przestrzega Ireneusz Celej Naczelnik Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim – Policjanci zostali pobici, gdyż starali się zachować wszelkie środki ostrożności i nie przekroczyć swoich uprawień.

W związku z podejrzeniem, że napastnicy mogli być pod wpływem narkotyków, jednemu wykonano test na zawartość środków odurzających w ślinie. Wynik był pozytywny. Warunki nie pozwoliły na wykonanie testu drugiemu mężczyźnie, dlatego też dopiero w Zakładzie Karnym w Nowogardzie pobrano mu krew do badań.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.