Temat w toku

Pisze o tym:

321 reporterów

Dodano:

322 materiały

Rząd utrzymuje obostrzenia. Wasze pytania

Zamknięte hotele, nieczynne stoki narciarskie, zamkniętych wiele sklepów w galeriach handlowych. Restauracje i bary też pozostają zamknięte. Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział utrzymanie obostrzeń do końca stycznia. Ograniczenia wywołują sporo pytań. Czego chcecie się dowiedzieć? Jakie macie wątpliwości?

Wojciech Andrusiewicz odpowiadał na Wasze pytania

 

11 stycznia na konferencji prasowej rząd zapowiedział utrzymanie wszystkich obostrzeń, jednak od 18 stycznia, po feriach, dzieci z klas I-III wrócą do szkół.

Rząd wprowadził "kwarantannę narodową". - Same apele nie pomogą, same apele to za mało - powiedział minister zdrowia.

Informacje o powrocie dzieci do szkół przeczytasz na portalu tvn24.pl

Dotychczasowe obostrzenia oznaczają zamknięcie hoteli, restauracji, barów i stoków narciarskich. W galeriach handlowych czynne są tylko niektóre sklepy oraz apteki. Oprócz tego wszystkie osoby, które przyjeżdżają do Polski transportem zorganizowanym, mają obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Pełną listę obostrzeń znajdziesz na portalu tvn24.pl

- Każdy, kto będzie wyłamywał się z obostrzeń dotychczasowych i obecnie wprowadzanych, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też swoich bliskich, osób ze swojego otoczenia - mówił Adam Niedzielski. - Patrząc na perspektywę, ryzyko trzeciej fali oznacza to, że będziemy mieli do czynienia ze skutkami, które mogą być o wiele gorsze w stosunku do tych, które widzieliśmy w szczycie drugiej fali - podkreślił.

Więcej z poniedziałkowej konferencji prasowej na portalu tvn24.pl

NA WASZE DOTYCHCZASOWE PYTANIA ODPOWIEDZIAŁ NA ANTENIE TVN24 WOJCIECH ANDRUSIEWICZ, RZECZNIK MINISTERSTWA ZDROWIA

Czy wszystkie wprowadzone do tej pory ograniczenia są dla Was jasne? Czy któryś z punków budzi wątpliwości? Czekamy na Wasze pytania i komentarze!