tvnpix
Foto: Bogdan_Fotograf

Ruiny, które mają duszę. Opuszczony szpital psychiatryczny na zdjęciach Reportera 24

Są stare i opuszczone, choć kiedyś tętniły życiem. Na zdjęciach Reportera 24 Bogdana widzimy zapomniane zakątki Otwocka (woj. mazowieckie). - Kiedyś wspaniałe budynki, dziś ruina - mówi o swoich zdjęciach ich autor.

Z pozoru budynki na zdjęciach pana Bogdana to ruiny. Gołym okiem widać na nich znak czasu, wielu z nas zapewne bałoby się wejść do tych opuszczonych ruin.

Reporter 24 w starych i opuszczonych budynkach widzi jednak ich historię, przeszłość, która wyglądała zupełnie inaczej. I wspomina, że kiedyś w nich też tętniło życie. - Trzyosobową grupą fotografów z Warszawy wybraliśmy się na penetrację opuszczonych miejsc w Otwocku - opowiada pan Bogdan. Celem eksploracji był opuszczony Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Żydów "Zofiówka".

Patrząc na zdjęcia sypiącego się budynku ciężko uwierzyć, że w okresie międzywojennym doskonale funkcjonował tu szpital.

Ślady świetności

- Fascynujące są ślady jego świetności. Duże pomieszczenia, glazury, terakoty i inne szczątkowe elementy stałego wyposażenia - opowiada fotograf. Ale to nie jedyne zapomniane i opuszczone miejsce w Otwocku, które odwiedził. Na kolejnych zdjęciach widzimy spalone "Świdermajery" wybudowane na początku dwudziestego wieku. - Fantastyczna architektura. Lekka i ciepła konstrukcja, niestety łatwopalna - mówi pan Bogdan.

- Takie obrazy to raj dla trochę zwariowanych fotografów. Staramy się uwiecznić to, co za jakiś czas będzie już niedostępne i nikt nie będzie tego pamiętał - kończy fotograf.

Lubisz odwiedzać stare i opuszczone miejsca? Bardzo chętnie zobaczymy zdjęcia z Twoich wypraw. Dodaj opis i wyślij je na Kontakt 24.

Autor: sc/aw

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
MACIERZANKA1x5o
MACIERZANKA1x5o

Gratuluję fotoreportażu. Mam sentyment do Otwocka, mieszkałam tam kiedyś przez 5 lat. Pozdrawiam

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.