Zamknięty

Pisze o tym:

65 reporterów

Dodano:

70 materiałów

"Ruch w dobrym kierunku", "powinni dostać najniższą krajową". Dymisje w rządzie

Ministrowie Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński i Bartosz Arłukowicz, a także prof. Jan Vincent Rostowski (szef doradców premier) złożyli rezygnację - poinformowała w środę premier Ewa Kopacz. Poza tym Radosław Sikorski zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. Internauci już komentują dymisje. "Nareszcie dobra zmiana" - napisał Piotr, a Wojtek dodaje, że "teraz na takie ruchy jest za późno". Czekamy na Wasze komentarze!

Ewa Kopacz ogłosiła dymisje w rządzie Źródło: tvn24

 

Decyzja premier Ewy Kopacz ma związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej. Jak poinformowała szefowa rządu, sprawa nielegalnych podsłuchów ma negatywny wpływ na działanie państwa. Zapowiedziała, że w związku z tym nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Ewa Kopacz przekazała, że rozmawiała w środę z osobami nagranymi na taśmach. - Za aferę nie może być obwiniana PO. Nie pozwolę na grę taśmami w kampanii - podkreśliła premier.

Jak powiedziała, po rozmowach, politycy, którzy są ofiarami podsłuchów, wykazali się odpowiedzialnością za państwo. - Na moje ręce rezygnacje z pełnionych funkcji złożyli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu i turystyki Andrzej Biernat, skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: Rafał Baniak, Stanisława Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz, a także szef doradców premiera prof. Jan Vincent Rostowski - poinformowała.

Z funkcji marszałka sejmu zrezygnował też Radosław Sikorski. Kancelaria Premiera przekazała, że Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych.

Dowiedz się na tvn24.pl.

Co myślicie o dymisjach w rządzie? Uważacie, że to dobry ruch pani premier? Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie. Dołączcie do naszego gorącego tematu!