tvnpix

Rozszczelniony gazociąg, zerwana linia i pożar. "Płomienie sięgały kilku metrów"

Zerwana linia wysokiego napięcia spowodowała zapalenie ulatniającego się gazu z rozszczelnionego gazociągu w lesie na Górze Baranowskiej między Skarżyskiem-Kamienną a Suchedniowem (woj. świętokrzyskie). Pogotowie gazowe zakręciło dopływ gazu. Informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek wieczorem, zamieścił w naszym serwisie portal skarzysko24.pl.

Zgłoszenie o pożarze straż otrzymała w poniedziałek po godz. 17. "Najprawdopodobniej pod naporem lodu zerwała się linia wysokiego napięcia" - powiedział mł. bryg. Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej.

Okazało się, że z rozszczelnionego gazociągu wysokiego ciśnienia znajdującego się dwa metry pod ziemią ulatniał się gaz. Doszło do zwarcia, a następnie pożaru. "Płomienie sięgały 5-7 metrów" - mówił rzecznik.

Strażacy zabezpieczyli teren i wygasili płomienie. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe i energetyczne. Został zakręcony zawór na stacjach przesyłowych.

W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej i strażacy z OSP. Jak powiedział mł. bryg. Ślusarczyk, nie wiadomo co było przyczyną rozszczelnienia gazociągu.

Autor: js//tka