MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Rozszczelnienie gazociągu w Przygodzicach

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy Przygodzic. Dziś po południu doszło tam do uszkodzenia i rozszczelnienia gazociągu średniej wielkości. Gazociąg został uszkodzony przez operatora koparki, który podczas prac ziemnych uderzył w instalację gazową.

Na szczęście nie doszło do zapłonu, ale straż i tak ewakuowała okolicznych mieszkańców, a pobliską drogę krajową nr 11 zamknięto dla ruchu.

Do awarii doszło około 12.30 przy ul. Wrocławskiej w Przygodzicach. W bezpośrednim sąsiedztwie rurociągu średniej wielkości przeprowadzano prace ziemne. Prawdopodobnie z nieuwagi, operator koparki uszkodził rurociąg. Doszło tam do wycieku gazu. W powietrzu czuć było gaz. Straż zabezpieczyła teren, a pogotowie gazowe odciąło rurociąg na czterech zaworach, które doprowadzały gaz. – mówi portalowi faktykaliskie.pl, bryg. Krzysztof Biernacki, naczelnik wydziału prewencji PSP w Ostrowie Wlkp.
Strażacy ewaukowali 20 mieszkających w pobliżu osób. Wstrzymano też ruch na pobliskiej drodze krajowej nr 11. Straż uspokaja, że w tej chwili nie ma już zagrożenia wybuchem. Uszkodzony rurociąg zostanie wykopany i zamieniony na nowy. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia pogotowie gazowe i policja.

14 listopada 2013 roku w Jankowie Przygodzkim, również w trakcie prac ziemnych, doszło do uszkodzenia rurociągu średniej wielkości. Niestety, wówczas bardzo szybko doszło do wybuchu i pożaru gazu. W wyniku tej katastrofy budowlanej dwie osoby zginęły, kilkanaście osób zostało rannych, a wielu mieszkańców Jankowa zostało bez dachu nad głową.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.