tvnpix

Remis w drugiej turze i co dalej?

Wynik drugiej tury wyborów na wójta gminy Siemkowice (woj. łódzkie) zaskoczył zarówno kandydatów, jak i wyborców. Pojedynek między ubiegającym się o reelekcję wójtem Włodzimierzem Korbaczyńskim z PSL-u, a niezależną kandydatką Elżbietą Kotynią zakończył się remisem. Informację o tym rzadko spotykanym rezultacie głosowania nadesłał do redakcji Kontaktu 24 @Dawid.

Od innego Reportera 24 otrzymaliśmy wiadomość, że o wygranej w wyborach burmistrza Białej Rawskiej pod Łodzią zdecydowały jedynie dwa głosy. 

Ostatecznie władzę w gminie Siemkowice przejęła Elżbieta Kotynia. Jak poinformowała nas Państwowa Komisja Wyborcza, rozstrzygnięcie pojedynku nastąpiło po zliczeniu ilości obwodów, w których zwyciężali kandydaci. Okazało się, że pomimo równej liczby głosów, w większej ilości obwodów zwyciężyła Elżbieta Kotynia.

"Jeżeli liczba okręgów w których zwyciężali dani kandydaci również byłaby równa, odbyłoby się losowanie" – poinformowano nas w Państwowej Komisji Wyborczej.

Przegrał dwoma głosami

O włos od zwycięstwa był także dotychczasowy burmistrz Białej Rawskiej w powiecie łódzkim. O tym, że na fotelu burmistrza zasiądzie jego konkurent, zadecydowały jedynie dwa głosy.

 

 

 

Autor: ja,am//tka,ŁUD