MATERIAŁ INTERNAUTY

Recenzja: Polski, pancerny smartfon Krüger&Matz Drive 4

Krüger&Matz Drive 4 jest wzmocnionym smartfonem wyprodukowanym dla firmy Lechpol Zbigniew Leszek. Smartfon ten jest wodoodporny, posiada na swoim pokładzie 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB na dane.

Telefon występuje tylko w czarnej wersji kolorystycznej z żółtymi elementami. Niektórym użytkownikom może przeszkadzać to, że jest on gruby (ponad 1 centymetr) i stosunkowo ciężki. Waży prawie 220 gramów. W mojej ocenie jest to zrozumiałe: smartfon posiada wzmocnienia. Wzmocniony jest również 5-calowy wyświetlacz IPS, który reaguje na 5 punktów na raz.

Telefon napędzany jest przez czterordzeniowy 64 bitowy procesor QUAD-CORE ARMv8 ze Snapdragonem 410, ma zainstalowany Android w wersji 5.0.1 Lollipop. Niestety nie wiem, czy będzie aktualizacja do wersji 6.0. Marshmallow. W smartfonie znajduje się ekran o rozdzielczości 720×1280. Telefon posiada również łączność LTE oraz  baterię 3000 mAh.

Gniazdo słuchawkowe, które z reguły jest zlokalizowane na górnej krawędzi, znajduje się na dole urządzenia. Natomiast gniazdo ładowania – na bocznej krawędzi pod przyciskami głośności. Powyżej nich znajduje się przycisk wyciszania, jednak można go przestawiać (ja podczas testów używałem go do uruchamiania aparatu). Na drugiej bocznej krawędzi znajduje się slot na kartę micro sim, a także hybrydowy slot nanosim/micro sd. Nad nimi umiejscowiono standardowy przycisk do włączania i wybudzania urządzenia. Z tyłu urządzenia mamy głośnik, diodę podświetlającą i przedni aparat o rozdzielczości 8 MP (3264×2448). Nagrywa filmy video w rozdzielczości 1920×1080. Aparat przedni ma rozdzielczość 1.9 MP (1600×1200) i właśnie w takiej nagrywa video. Dane na temat aparatów zostały pozyskane z programu AIDA64. Aplikacja aparatu jest bardzo intuicyjna w obsłudze, posiada ciekawe opcje, np. makro, sport, krajobraz, portret czy HDR oraz ciekawe filtry, np. płaskorzeźba.

odczas dwutygodniowego użytku smartfona Kruger&Matz Drive 4 poddałem go małym testom odpornościowym. Sprawdzałem, czy rzeczywiście jest wodoodporny. Telefon położyłem w pojemniku i polewałem wodą z konewki w taki sposób, aby zanurzył w całości i tak pozostawiłem go na 15 minut. Po wyjęciu telefon oczywiście był sprawny i zdatny do użytku. Rzucałem telefonem, a także zasymulowałem wyrzucenie telefonu na kostkę brukową pod jednej z sal weselnych w Warszawie. Na telefonie nie było ani śladu, a ten kto pamięta moją marcową recenzję myPhone Q-Smart II wie, że niewzmocnione smartfony na pewno były by po tych testach uszkodzone. Wg specyfikacji techniczej, Drive 4 posiada stopień ochrony na poziomie IP67, czyli (wg Wikipedii) jest chroniony przed pyłami (6) oraz przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie (30 min na głębokość 0,15 m powyżej wierzchu obudowy lub 1 m powyżej spodu dla obudów niższych niż 0,85 m).

Smartfon ten działa w miarę płynie, jednak zdarzają się na nim przycięcia. Sprzęt nadaje się do użytku na budowach, polach czy nad wodą. Niestety, interfejs nie jest w pełni prztłumaczony. Mam tu na myśli interfejs aplikacji do smsów (resend, copy message to sim card, message detail, share, deselect all, add do favourites) oraz ustawienia dodatkowego przycisku funkcyjnego (app key, select app). Przebadałem go dwoma programami sprawdzającymi wydajność. W AnTuTu telefon dostał w ogólnym rozrachunku 26064 punktów, natomiast w testach przeglądarki – 16397. W Vellamo – 1367 punktów (multicore), 884 (metal), stockowa przeglądarka Android WebView – 1645, a Chrome – 1650.

W zestawie oprócz telefonu są także słuchawki, instrukcja obsługi, ulotka, kabel ładująco-przesyłający, kluczyk do wysunięcia kieszonek na karty, przedłużka microusb oraz zasilacz. W moim egzemplarzu był jeszcze dodatkowy kabelek USB, który pomyłkowo dołączył poprzedni tester tego egzemplarza. W dniu publikacji tej recenzji telefon w sieci LP Elektronik kosztował 949 zł.

Telefon do testów użyczyła mi Pani Anna Malitka-Babik z firmy Lechpol Zbigniew Leszek.

Na blogu pod adresem http://pdabrowski.art.pl/recenzja-polski-pancerny-smartfon-krugermatz-drive-4/ dostępna jest recenzja wzbogacona o galerię zdjęć tego telefonu a także o przykładowe zdjęcia wykonane tym telefonem i przykładowe video.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.