tvnpix
Komunikat policji w Gdańsku , Foto: Artur

Radiowozy z głośnikami na ulicach. "Apelujemy, zostań w domu"

"Apelujemy, zostań w domu, zmniejsz ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich". Takie komunikaty mogą usłyszeć mieszkańcy polskich miast. Radiowozy z zamontowanym głośnikiem pojawiają się szczególnie w miejscach, gdzie gromadzi się wielu ludzi. Nagranie otrzymaliśmy także na Kontakt 24.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Radiowozy policji i straży miejskiej z megafonami jeżdżą m.in. w Gdańsku, Poznaniu i Kołobrzegu.

"Policja na ulicy Długiej w Gdańsku, to najbardziej uczęszczana ulica w niedzielne południe. Widok nie do wiary. Ulica jest kompletnie opustoszała. Komunikat policji jest po polsku i angielsku" - napisał na Kontakt 24 Artur.

- Ten głośnik normalnie wykorzystujemy na przykład w czasie demonstracji, w celu komunikowania się właśnie z demonstrantami, lub też na meczach piłkarskich - mówi nadkom. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Teraz za pomocą głośnika prosimy mieszkańców, aby spędzali swój czas w domach, żeby nie gromadzili się, nie zbierali się w grupach ludzi, bo to jest największa przyczyna zakażeń - dodaje.

Z kolei w sobotę straż miejska od razu zareagowała, kiedy kilkunastu turystów zgromadziło się na Starym Rynku w Poznaniu podczas pokazu poznańskich koziołków.

"Na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej ogłoszono stan epidemii. Prosimy rozejść się do domów. Wyjścia ogranicz tylko do sytuacji niezbędnych. Unikaj bezpośredniego kontaktu z innymi osobami. Bądź odpowiedzialny" - można było usłyszeć z głośników.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: MAK