tvnpix
Do zdarzenia doszło w Lęborku, Foto: Krzysztof, Kontakt 24

Radiowóz przejechał na czerwonym świetle. Policjant "zapomniał o sygnalizatorze", dostał mandat

Radiowóz przepuścił kobietę na przejściu dla pieszych i - mimo czerwonego światła - ruszył dalej. Sytuację zarejestrowała kamera w samochodzie innego kierowcy, a nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak się okazuje, policjant dostał już mandat. - Jak twierdzi, po ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, zapomniał o sygnalizatorze i dlatego ruszył do przodu - przekazała oficer prasowa policji w Lęborku (Pomorskie).

Do zdarzenia doszło 19 listopada po godzinie 13 na alei Wolności w Lęborku. Sytuację zarejestrowała kamera w samochodzie pana Krzysztofa, który przesłał nam nagranie na Kontakt 24. - To było w okolicy szkoły podstawowej numer 3. Straszna sytuacja, przepuścili panią i pojechali dalej - opisał autor nagrania.

Czytaj też na tvn24.pl

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, Komenda Powiatowa Policji w Lęborku wie już o sprawie.

Policjant dostał mandat

- Kierujący radiowozem funkcjonariusz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przy którym znajdował się sygnalizator nadający sygnał czerwony. Jak twierdzi, po ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, zapomniał o sygnalizatorze i dlatego ruszył do przodu - przekazała nam asp. Marta Szałkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Jak dodała, funkcjonariusz został ukarany zgodnie z taryfikatorem - otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 15 punktów karnych.

Autor: popi, MAK/ tam Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24