użytkownik niezalogowany
Autor:~Bartosz
Aktualizacja:

Przemoc w rodzinie

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej żony usłyszał 39-letni mieszkaniec gminy Pępowo(woj. wielkopolskie). Kobieta z wieloma obrażeniami przebywa obecnie w szpitalu w Lesznie. Badane są również okoliczności powstania w tym samym czasie obrażeń ciała u jej 3-letniego syna.

W sobotę do gostyńskiego szpitala trafił 3-letni chłopiec z wieloma poważnymi obrażeniami ciała. Dziecko miało złamaną potylicę i kość skroniową, a także siniaki na łokciu i w okolicach kręgosłupa. Niedługo potem otrzymano informację, że w miejscu zamieszkania malca przebywa również nieprzytomna kobieta. - Po przebadaniu jak się okazało matki dziecka, lekarze  stwierdzili u niej połamanie kości czaszki oraz liczne krwiaki głowy. Kobietę przewieziono do szpitala w Lesznie, natomiast dziecko trafiło do szpitala w Poznaniu - informuje Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy KPP w Gostyniu.

Tej samej nocy policja rozpoczęła czynności w sprawie ustalenia przyczyn zdarzenia. Przesłuchano 39-letniego Dariusza A., męża i ojca poszkodowanych osób, a także ich 22-letniego sąsiada, który wezwał karetkę do nieprzytomnej kobiety, sugerującego nieszczęśliwy wypadek. Jednak zeznania obu mężczyzn były niespójne i nieprecyzyjne, ponadto Dariusz A. znajdował się pod wpływem alkoholu.

- W wyniku przeprowadzonych czynności śledczy podważyli wersję zdarzeń przedstawioną przez sąsiada. Przesłuchania zatrzymanych dokonał również prokurator. Po zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia i przeprowadzeniu wywiadu, policjanci zatrzymali 39-letniego męża i ojca pokrzywdzonych osób oraz ich sąsiada. Dariusz A. usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u swojej żony, nadal jednak ustala się, jak doszło do obrażeń ciała u 3-letniego chłopca. – dodaje Sebastian Myszkiewicz,

Również 22-letni sąsiad nie uniknie konsekwencji. Postawiono mu zarzut utrudniania postępowania karnego. Gostyński sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie 39-latka, sprawcy zdarzenia. Śledztwo prowadzi gostyńska prokuratura.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.