tvnpix
Foto: Jaga_

"Przedsmak zimy". Mroźny poranek na koniec września

Ostatni wrześniowy poranek przywitał nas mrozem w wielu regionach Polski. Temperatura spadła poniżej -2 stopni Celsjusza. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze zdjęcia, przedstawiające przedwcześnie zimowe poranki.

 

Jak podał portal tvnmeteo.pl, na pogodę w Polsce wpływa wyż znad Ukrainy. To z jego powodu jesteśmy w chłodnej masie powietrza polarnego. Jednak w ciągu dnia stopniowo ten chłód będzie wypierany od zachodu przez cieplejsze masy płynące znad południowo-zachodniej Europy.

Powietrze jest suche, nie ma w nim wiele wilgoci, dzięki czemu dużo szybciej się ochładza.

Zimno, wręcz mroźno

W niedzielny poranek w wielu regionach pojawił się mróz. Temperatura spadła poniżej zera stopni. Nie jest to pierwszy mróz tej jesieni.

Najniższą wartość odnotowano w niedzielę w Zamościu -2,5 stopnia Celsjusza, Zakopanem -2,3 st. C, Rzeszowie -2,2 st. C, Kielcach -2,1 st. C. Niewiele cieplej było w Katowicach i Jeleniej Górze. W każdym z tych miast termometry pokazały -2 stopnie Celsjusza. Ujemne wartości pojawiły się jednak w wielu miejscach na południu Polski.

"Drugi przedsmak zimy tej pięknej jesieni. Przymrozki w Serocku, 30 września 2018 r. godz. 7.15 - czyżby zima miała przyjść wcześniej w tym roku, czy zwiastun nowych warunków klimatycznych na naszym kontynencie?" - napisali na Kontakt 24 Danuta i Krzysztof. W okolicach Warszawy oficjalne stacje meteorologiczne odnotowały minimalną temperaturę równą 0 stopni Celsjusza.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

Autor: /aw Źródło: tvnmeteo.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.