Zamknięty

Pisze o tym:

174 reporterów

Dodano:

181 materiałów

Protesty w sprawie lex TVN. Wasze relacje

Po tym, jak Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, czyli lex TVN, w mediach zawrzało: pojawiały się komentarze o łamaniu wolności słowa i odcinaniu od rzetelnych informacji. Nowe przepisy w zgodnej opinii wielu komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN - ale też w prawa prywatnego inwestora. W związku z tym w wielu miastach Polski odbyły się protesty w obronie TVN i wolnych mediów. Relacje z nich przesyłaliście na Kontakt 24.

Protesty w sprawie lex TVN. Wasze relacje

Protesty w Gdańsku Autor: Marcinmjaq


Jak informował portal tvn24.pl, 17 grudnia sejmowa większość przyjęła lex TVN odrzucając tym samym weto Senatu. Przepisy te, autorstwa posłów PiS, w zgodnej opinii komentatorów wymierzone są w niezależność stacji TVN. Konkret24 z kolei wyjaśnia, co zmienia uchwalona nowelizacja.

PRZECZYTAJ KOMUNIKAT TVN GRUPY DISCOVERY

Po piątkowych decyzjach rządu zaczęto organizować manifestacje w obronie TVN i wolności słowa.

Główny protest w Warszawie pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska" rozpoczął się w niedzielę 19 grudnia o godzinie 19 na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim.

Informowaliście nas o manifestacjach w Waszych miejscowościach, nie tylko w tych największych, jak Kraków czy Poznań, ale i o tych mniejszych, takich jak Łobez, Zgorzelec, Szczytno czy Puszczykowo.

27 grudnia prezydent Andrzej Duda zawetował lex TVN.