tvnpix
Foto: MarcinJM

Protesty w obronie wolnych mediów w obiektywach Reporterów 24

W niedzielę w wielu miejscowościach w kraju odbyły się protesty w obronie TVN i innych wolnych mediów. Na Kontakt 24 przesyłacie zdjęcia i nagrania, na których pokazujecie jak u Was przebiegły manifestacje.

 

NA WASZE ZDJĘCIA/NAGRANIA CZEKAMY W NASZYM GORĄCYM TEMACIE


Niedzielne manifestacje to następstwo tego, że sejmowa większość przyjęła w piątek lex TVN, czyli nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, odrzucając weto Senatu. Decyzja należy teraz do prezydenta Andrzeja Dudy.

Główny protest odbył się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie i ponad 100 miejscowościach w Polsce.

- Pół roku temu broniliśmy koncesji TVN24, a dzisiaj PiS przyszedł po wszystkie kanały Grupy TVN Discovery – mówił dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Jak dodał, nie przyszedł "bronić swojego miejsca pracy". - Przyszedłem, żeby bronić pilota telewizyjnego. Nie będą nam mówić, co mamy naciskać. Nie będą nam mówić, co mamy oglądać. Chcemy oglądać własne programy – powiedział ze sceny przed Pałacem Prezydenckim.

Na Kontakt 24 otrzymujemy zdjęcia i nagrania z wielu miejscowości, zarówno wielkich miast i małych miasteczek. Pokazujecie, jak stajecie w obronie TVN i wolnych mediów.

PROŚBA O PODPISANIE APELU W OBRONIE TVN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: mj