tvnpix
Wybieracie materiał miesiąca

Protesty, akcja ratunkowa, a może uderzenie pioruna? Wybierzcie materiał lipca

Aż dziewięć Waszych relacji powalczy o odznakę materiału miesiąca. Wśród propozycji znalazły się między innymi relacje z protestów w obronie sądownictwa, niepublikowane nagrania z "powodzi tysiąclecia" i filmy z akcji ratunkowej w Bałtyku. Na Wasze głosy czeka też moment uderzenia pioruna, spacer dzików, czy ziemniaki na drodze. Który materiał był najlepszy? Zagłosujcie!

"Nie ma wakacji od demokracji". Apel o weto z kraju i ze świata

Nie tylko Polska, ale też Liban, Hiszpania, USA czy Irlandia. Tłumy w kraju i na świecie apelowały do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zawetował ustawy dotyczące sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Zdjęcie, na którym widać między innymi protest windsurferów na chorwackiej plaży, otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Czytaj więcej

Błysk i huk. Reporter 24 uchwycił moment uderzenia pioruna

Pogoda potrafi zaskoczyć. Przekonał się o tym Reporter 24, który w miniony piątek uchwycił moment uderzenia pioruna w drzewo. Nagranie z Ropczyc (Podkarpackie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Nie mógł wyjść z morza. Na pomoc ruszyli plażowicze. "To była walka o życie"

Dwóch mężczyzn, na niestrzeżonej plaży i mimo czerwonej flagi, postanowiło wejść do morza w Jarosławcu (Zachodniopomorskie). - Jeden z tych "śmiałków" wydostał się z wody o własnych siłach. Drugi został. Gdy tylko podpłynął kawałek, prąd wsteczny go zawracał. On walczył, żeby wrócić na plażę. Można powiedzieć, że to była walka o życie - relacjonował Reporter 24, który obserwował akcję ratunkową, a film przesłał nam ku przestrodze.

Czytaj więcej

Ulice wypełniły tłumy protestujących. Relacja Reportera 24

W wielu miastach Polski minionej nocy protestowały tysiące osób. Przeciwko zmianom w sądownictwie manifestowaliście między innymi przed Sądem Najwyższym i Senatem w Warszawie. Jednak na Kontakt 24 otrzymaliśmy mnóstwo relacji sprzed sądów rejonowych, okręgowych i placówek poza granicami naszego kraju. Wśród nich jest nagranie z Torunia.

Czytaj więcej

"Chwila niepewności i zdziwienia". Tir wjechał między manifestantów

Tir bez naczepy wjechał w środku nocy w Aleje Ujazdowskie wypełnione protestującymi. - Na początku była chwila niepewności i zdziwienia. Zastanawialiśmy się, co on tu robi - relacjonował jeden z protestujących. Jak poinformowała policja, funkcjonariusze chcieli ukarać kierowcę za złamanie przepisów drogowych, ale ten nie przyjął mandatu. Nagranie, Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania, na których widać moment przejazdu tira.

Czytaj więcej

Stado dzików truchcikiem na Stadion Narodowy

Dzika rodzinka na kilka chwil zablokowała Wybrzeże Szczecińskie w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie. Film pokazujący spacer zwierząt otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Niepublikowane nagrania z "powodzi tysiąclecia"

Po mieście biegały szczury, między nimi przedzierali się ludzie, po pas w wodzie, z dziećmi na rękach. Inni pływali na pontonach, nie żadnych profesjonalnych, tylko takich, co się na wakacje dla śmiechu kupuje. Wszędzie walały się worki z piaskiem. Więźniów po linie wciągano do śmigłowca. Tak zalany Wrocław zapamiętał Mirosław Zuzański. Takim go uwiecznił. Po 20 latach nagrania ujrzały światło dzienne. Otrzymaliśmy je na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Pożar katedry. Z wieży wydobywały się płomienie

Spłonęła wieża kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie). Jak przekazała straż pożarna, akcja gaśnicza zakończyła się w niedzielę w godzinach popołudniowych. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 30 zastępów. Informację, zdjęcia oraz nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Za szybko wszedł w łuk. Ciężarówka wywróciła się wjeżdżając na A2

Ciężarówka przewożąca ziemniaki wywróciła na drodze wjazdowej na autostradę A2 w pobliżu miejscowości Wiskitki (Mazowieckie). Pierwszą informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

***

Byliście świadkami niecodziennego zdarzenia lub chcecie pochwalić się nietypowym hobby? Prześlijcie swoje relacje do redakcji Kontaktu 24. Wasze materiały opublikujemy na naszym portalu tvn24.pl. Zdjęcia i filmy mają szansę pojawić się na antenie TVN24. Reporterzy 24 - liczymy na Was!

 

Materiał stycznia: Karambol-gigant na A1

Materiał lutego: "Nie chcę wyciągać waszych dzieci spod lodu". Płetwonurek przesyła zdjęcia i ostrzega

Materiał marca: Kierowca jedzie, a pies na linie biegnie za samochodem. "On nie ma siły"

Materiał kwietnia: "Warczał, próbował gryźć". Bóbr przestraszył się petard, na pomoc ruszyli strażacy

Materiał maja: Nie mogli złożyć życzeń osobiście. Wysłali mamom niezwykłe zdjęcie

Materiał czerwca: "Cześć! Lecę samolotem. Sam!". Niezwykła podróż Polaka

 


Autor: ank//kab