MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

"Próbowała przeciąć szyję dziecka". Ruszył proces

Ruszył proces rodzeństwa, które porzuciło noworodka w koszu na śmieci w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie). To sprawa z marca tego roku. Za zamkniętymi drzwiami w sieradzkim sądzie okręgowym trwa pierwsza z rozpraw. Jak wynika z ustaleń śledztwa, Natalia B. 16 marca urodziła w domu dziewczynkę, a następnie próbowała ją zabić. Prokurator Tomasz Sukiennik:

- Po urodzeniu dziecka, przytrzymując je za lewe podudzie ostrokrawędzistym narzędziem próbowała przeciąć szyję dziecka i wbić przedmiotowe narzędzie w klatkę piersiową dziecka powodując rany kłute. Następnie próbowała ponownie zabić noworodka. Działając z bratem porzuciła je w porze nocnej w warunkach niskiej temperatury zewnętrznej na dnie kosza na śmieci.

Decyzją sądu, po odczytaniu aktu oskarżenia, wyłączono jawność rozprawy. Oskarżonym Natalii i Kamilowi B. grozi dożywocie. Podczas dzisiejszego posiedzenia przesłuchani mają być biegli lekarze, którzy badali stan zdrowia psychicznego rodzeństwa oraz świadkowie, m.in. kobiety, które odnalazły porzuconego w koszu na śmieci niemowlaka.