tvnpix
Do zdarzenia doszło w Bielawie, Foto: tvsudecka

Próbowała podpalić paliwo na stacji benzynowej. 41-latka zatrzymana

Policja zatrzymała 41-latkę, która w czwartek rozlała paliwo na stacji benzynowej i próbowała je podpalić. Kobietę powstrzymał jeden z klientów. Nagranie z niebezpiecznej sytuacji w Bielawie (Dolnośląskie) otrzymaliśmy od serwisu tvsudecka.pl.

W sobotę policja zatrzymała kobietę, która kilka dni temu próbowała doprowadzić do pożaru na stacji paliw. - Kobieta została zatrzymana przed południem. Została przebadana na obecność alkoholu. W wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obecnie kobieta przebywa w policyjnym areszcie - poinformował Mariusz Furgała z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Jak dodał, zatrzymana zostanie przesłuchana, gdy wytrzeźwieje.

Kobieta ma 41-lat i jak podała policja, była wcześniej notowana - odpowiadała za znęcanie się nad rodziną.

Nie wiadomo jeszcze, czy zatrzymana kobieta w czasie zdarzenia na stacji była pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Chciała podpalić paliwo, uciekła

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 czerwca, około godz. 17. - Kobieta wylała z dystrybutora nieznaczną ilość paliwa i próbowała ją podpalić. Przeszkodził jej klient. Po wezwaniu służb uciekła - poinformował podinsp. Furgała.

Rozmowa z kierownikiem stacji paliw, na której pojawiła się kobieta Źródło: tvn24

O niebezpiecznej sytuacji na antenie TVN24 opowiedział kierownik stacji benzynowej.

- Zaczęła zaczepiać klientów, rzucała odpalonymi zapałkami - relacjonował kierownik.  Jak dodał, kobieta zbliżyła się do butli gazowej, ale została stamtąd odepchnięta przez pracowników i klientów. - Przesunęła się obok samochodów i podeszła do dystrybutorów z tymi zapałkami, wzięła pistolet do tankowania paliwa i powiedziała, że wysadzi tę stację w powietrze - relacjonował. Podkreślił, że dzięki szybkiej reakcji osób przebywających na stacji, nikomu nic się nie stało.

Jak poinformowała Marta Morawiecka z policji w Bielawie, kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Marta Morawiecka z policji w Bielawie o zatrzymaniu Źródło: tvn24
Autor: kz,ak//popi