tvnpix
Foto: Bartłomiej Sosnowiec na sygnale

Próbował uniknąć kontroli drogowej. "Jazdę zakończył na słupie"

Dwa samochody zderzyły się w Sosnowcu (Śląskie). Sprawcą kolizji był kierowca, który próbował uniknąć kontroli trzeźwości. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,4 promila alkoholu. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ul. Będzińskiej. Kierowca, który próbował uniknąć kontroli drogowej, spowodował kolizję.

- Kiedy kierowca samochodu marki Rover zauważył, że może być poddany kontroli trzeźwości, zaczął uciekać. Podczas ucieczki uderzył w inny pojazd - relacjonowała asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Ucieczkę zakończył na słupie

Jak przekazała policjantka, mimo zderzenia z innym pojazdem mężczyzna nie zatrzymał się.

- Mężczyzna po zderzeniu próbował się oddalić. Sprawca kolizji jazdę zakończył na słupie. Wskutek zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione na badania do szpitala. Mężczyzna, który spowodował kolizję i kobieta, która prowadziła drugi samochód - dodała Kepper.

Kierowcy nie udało się uniknąć kontroli trzeźwości.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Rover miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - przekazała oficer prasowa.

Jak dodała, meżczyzna zostanie poddany dalszym badaniom.

Autor: ok