tvnpix
Pożar w okolicach Elbląga

Pożar w zakładzie recyklingu wstrzymany ruch pociągów

Pożar w zakładzie przerobu odpadów w Gronowie Górnym (woj. warmińsko-mazurskie), w którym znajdują się materiały sztuczne, między innymi folie. Ogień uszkodził sieć trakcyjną i wstrzymał ruch pociągów na pobliskiej trasie kolejowej między Elblągiem a Bogaczewem. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Brygadier Krzysztof Karolkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu poinformował, że pożar w Gronowie Górnym wybuchł około godziny 2 w nocy.

Miał objąć powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych. - W tej chwili na miejscu pracuje 21 zastępów straży. Palą się materiały sztuczne, między innymi folie, które są trudne do ugaszenia. Nie ma osób poszkodowanych - przekazał w czwartkowy poranek Karolkiewicz.

Jak poinformował, pożar został opanowany, jednak trwa dogaszanie.

Komenda Miejska PSP w Elblągu zamieściła na portalach społecznościowych komunikat: "W związku z unoszącą się chmurą dymu i gazów apelujemy do okolicznych mieszkańców, aby w dniu dzisiejszym nie otwierali okien".

Pożar uszkodził sieć trakcyjną

Ogień uszkodził biegnącą nieopodal sieć trakcyjną, a tym samym wymusił - jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe - wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Elbląg-Bogaczewo.

– Zmiany dotyczą kursowania pociągów jadących przez stację Elbląg, między innymi w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są na trasę przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg-Bogaczewo - podały w komunikacie PKP PLK.

Jak zaznaczono, podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach. PKP PLK poinformowały również, że naprawa uszkodzonej podczas pożaru sieci trakcyjnej, rozpocznie się natychmiast, gdy będą bezpieczne warunki pracy.

Działania straży pożarnej zakończyły się w nocy z czwartku na piątek.

Autor: ek,eŁKa,dk/tam,ak Źródło: tvn24.pl