tvnpix
W pożarze zginął mężczyzna, Foto: tvnwarszawa.pl

Pożar w szpitalu psychiatrycznym. Strażacy znaleźli częściowo zwęglone ciało

Nie żyje pacjent szpitala psychiatrycznego w Warszawie. Jego ciało znaleźli strażacy po pożarze, do którego doszło w niedzielę nad ranem. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w warszawskim szpitalu przy ulicy Nowowiejskiej. O godzinie 5.17 zostali o nim poinformowani strażacy.

- Gdy dojechaliśmy na miejsce, prowadzona była już ewakuacja pacjentów. Na jednym z oddziałów odnaleźliśmy częściowo zwęglone ciało mężczyzny na łóżku - poinformował nas kpt. Dawid Bąk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Pierwsze informacje wskazywały na to, że mogło to być samopodpalenie, ale dokładne okoliczności nie są jeszcze znane.

Ewakuacja

Z oddziału ewakuowano 37 osób. Pielęgniarka, która próbowała gasić pożar, ma poparzoną dłoń. Pacjenci szpitala po przebadaniu zostali rozlokowani w innych salach.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. - Na miejscu są nasi funkcjonariusze oraz prokurator. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane - poinformowała nas Ewa Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Autor: sc/aw