MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Pożar w Szarpolu."Sytuacja opanowana"

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Strażakom udało się ugasić pożar przy ulicy Rapackiego w Sieradzu. Ogień pojawił się przed południem w zakładach firmy Szarpol, produkującej włókniny polipropylenowe. Nikt nie ucierpiał. Jak donoszą internauci - "snop dymu było widać z kilku kilometrów".

W akcji brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej. Przez kilkadziesiąt minut zjazd z ul. Wojska Polskiego i P.O.W. w ulicę Zakładników był zablokowany. Policja udrożniła już ruch. Trwa szacowanie strat. To nie pierwszy pożar na terenie firmy Szarpol. Kilka lat temu również wybuchł tam pożar - płonęły hale i składowisko wewnętrzne materiałów. Jak mówi Jarosław Wasylik - wtedy funkcjonariusze pędzili na pomoc w galowych ubraniach, bo w siedzibie straży trwała uroczystość:

- W komendzie zostali tylko zaproszeni goście, a naszym strażakom wystawały spod specjalnych strojów białe koszule, bo mieli dostawać odznaczenia i pierwsze swoje awanse. Pożar nie wybiera.

Wasylik podkreślił także, że dzisiejsze zdarzenie udało się szybko opanować, bo po poprzednim pożarze w Szarpolu zostały zastosowane odpowiednie zabezpieczenia:

- Po tamtym pożarze zostały poczynione pewne kroki i w momencie, kiedy pierwsze zastępy dojeżdżały do pożaru, to wewnątrz pożar już gasiła zainstalowana specjalna instalacja. Dzięki temu pożar nie opanował całej hali.

I co najważniejsze nikt nie ucierpiał. Przyczyny zdarzenia jeszcze nie są znane, strażacy prowadzą postępowanie popożarowe.

Centrum Produkcyjno Handlowe Szarpol jest firmą prywatną. Działa od 1993 roku. Specjalizuje się w produkcji tradycyjnych włóknin dla przemysłu meblarskiego.