tvnpix
Foto: ANTAD0007

Pożar w składzie opon. Kłęby dymu nad miastem

Pożar w składzie opon w Świebodzicach (woj. dolnośląskie). Nad miastem pojawiły się kłęby gęstego, czarnego dymu. Strażacy walczyli z ogniem przez prawie cztery godziny. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

 

 

Informację o pożarze w dzielnicy Ciernie strażacy otrzymali około godziny 17.30. - Pali się sterta opon o powierzchni 20 na 30 metrów. Strażacy starają się opanować pożar - informował nas o godz. 18.30 st. kpt. Waldemar Sarlej z Komendy Miejskiej PSP w Świdnicy.

Kłęby dymu nad miastem

Podczas pożaru nad miastem unosiły się duże kłęby dymu. - Było to spowodowane materiałem, który spalając się powoduje spore zadymienie - powiedział rzecznik.

Czterogodzinna akcja

O godz. 21 st. kpt. Sarlej poinformował o zakończeniu akcji. - Łącznie z pożarem walczyło dziewięć zastępów strażackich. Podano pianę gaśniczą i oddzielono płonące opony od tych, które jeszcze nie były zajęte ogniem - powiedział.

Gaszenie pożaru trwało prawie cztery godziny. Było to trudne zadanie z uwagi na łatwopalny materiał. Pożar nie stanowił jednak zagrożenia dla okolicznych budynków. - Nikt nie został ranny - zaznaczył strażak.

Autor: mg//tka

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
JakubW357
JakubW357

Jaka ustawa takie efekty.podziękować ustawodawcy za te pożary=podpalenia zebranych odpadów których nigdy nie zamierzano zutylizować, ale to nie wszystko a zasypane nieczynne żwirownie???

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.