MATERIAŁ INTERNAUTY

Pożar w przedszkolu w Wadowicach. Ewakuowano dzieci i personel

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Pracownicy Przedszkola Publicznego nr 3 w Wadowicach znowu musieli przetestować swoją gotowość bojową i nie były to ćwiczenia. W kotłowni budynku wybuchł pożar. Potrzebna była ewakuacja.

 

We wtorek (7.03) tuż po godzinie 7:00 służby ratunkowe z Wadowic otrzymały informację o pożarze kotłowni w przedszkolu Muchomorek przy ul. Lwowskiej. Na miejsce natychmiast wysłano kilka zastępów straży pożarnej z całej okolicy.

Zanim przyjechali strażacy personel przedszkola zdążył ewakuować już wszystkie 17 dzieci z budynku. Strażacy upewnili się, że nie ma nikogo w środku i przystąpili do gaszenia.

Prawdopodobną przyczyną problemu był zapłon kartonów znajdujących się w kotłowni. Pożar szybko udało się ugasić, ale strażacy musieli uporać się jeszcze z zadymieniem.

Dyrekcja przedszkola w porozumieniu z przedstawicielami wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego zdecydowała o tymczasowym przeprowadzeniu dzieci do budynku biblioteki publicznej, gdzie pozostaną na czas działań pożarniczych w Muchomorku.

Nikomu na szczęście nic się poważnego nie stało.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.