tvnpix
Foto: Paul

Pożar w mieszkaniu, jedna osoba nie żyje. "Doznała licznych poparzeń"

Ogień pojawił się w jednym z mieszkań bloku w Mysłowicach (Śląskie). Z płonącego lokalu strażacy wydobyli jedną osobę, która - mimo podjętej reanimacji - zmarła. Pierwszą informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło się w niedzielę rano w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Katowickiej w Mysłowicach.

- O godzinie 7.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w bloku przy ulicy Katowickiej. Ogień pojawił się w mieszkaniu na siódmym piętrze - poinformował młodszy brygadier Wojciech Chojnowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach.

Nie żyje lokator

Przekazał, że strażacy wydobyli z lokalu jedną osobę. - Po przybyciu na miejsce, okazało się, że w pożar w mieszkaniu jest mocno rozwinięty. Podczas akcji, strażakom udało się wydobyć z lokalu mieszkańca, osobę starszą, która doznała licznych poparzeń - relacjonował.

- Okazało się, że u poszkodowanego doszło do zatrzymania krążenia. Strażacy prowadzili reanimację aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego, niestety nie udało się i osoba zmarła - powiedział.

W tej chwili działania strażaków zostały już zakończone. - Ogień został ugaszony, a budynek przewietrzony. Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu pożaru jest częściowo zniszczone. Teraz na miejscu pracuje policja, która będzie ustalać okoliczności zdarzenia - dodał mł. bryg. Chojnowski.

mł. bryg. Chojnowski o pożarze
Autor: est/ak Źródło: Kontakt 24