tvnpix
Foto: CMG24pl

Pożar w magazynie dawnego młyna. Budynek grozi zawaleniem

Pożar magazynu starego młyna w miejscowości Sukowy (Kujawsko-Pomorskie). Budynek kompletnie spłonął i grozi zawaleniem - informuje straż. Zdjęcia, nagranie i informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu cmg24.pl.

 

Pożar wybuchł około północy w nocy z czwartku na piątek.

Budynek z elementami drewnianymi kompletnie spłonął. - Nie ma osób poszkodowanych, w pogorzelisku nikogo nie znaleźliśmy, przeszukaliśmy rumowisko i trwa dogaszanie. Ściany zewnętrzne stoją, ale są rozchylone i grożą zawaleniem. Jest to duży budynek dawnego magazynu młyna - przekazał st. kpt. Artur Kiestrzyn, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Może runąć

Jak przekazał strażak, pobliska droga została zamknięta dla ruchu. - Droga gminna przebiegająca przez Sukowy jest nieprzejezdna. Znajduje się w odległości około 20 metrów od budynku, który grozi zawaleniem. Jest on dużych wymiarów, ma około 25 metrów wysokości i 100 metrów kwadratowych powierzchni na pięciu kondygnacjach. Wnętrze stropu było drewniane i wszystko runęło, łącznie z dachem, do piwnicy. W pobliżu budynku znajduje się stacja telekomunikacyjna. - Maszt znajduje się po stronie ściany, która może runąć i uszkodzić antenę - dodał Kiestrzyn.

Na miejscu pracowało 17 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Dogaszanie trwało do południa.

Autor: awa//popi