tvnpix
Foto: ZiOmIsŁaW

Pożar w kamienicy. Dwie osoby trafiły do szpitala

Straż pożarna wyprowadziła mieszkańca lokalu, w którym pojawił się ogień. Pozostali lokatorzy kamienicy w Rudzie Śląskiej wydostali się na zewnątrz jeszcze przed przybyciem strażaków. Do szpitala trafiły dwie osoby. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- O godzinie 20.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Bytomskiej - poinformował mł. bryg. Klaudiusz Cop, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej

Po przyjedzie strażaków okazało się, że większość mieszkańców samodzielnie opuściła budynek. - Podczas sprawdzania pomieszczeń, w których pojawił się ogień, strażacy znaleźli mężczyznę - przekazał oficer prasowy. - 49-letni mieszkaniec lokalu został wyprowadzony na zewnątrz, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej, a następnie przewieziono do szpitala.

Podczas akcji, która trwała nieco ponad godzinę, karetka zabrała również 47-letnią mieszkankę kamienicy. - Jedna z sąsiadek poszkodowanego, prawdopodobnie na skutek silnych emocji, również wymagała pomocy lekarskiej - dodał mł. bryg. Cop.

Jak przekazała straż pożarna, płomienie pojawiły się w mieszkaniu na pierwszym piętrze w pięciokondygnacyjnej kamiennicy. Ogień udało się opanować tak, aby nie rozprzestrzenił się na pozastałe lokale. Na tę chwilę nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru.

Autor: est//popi

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.