tvnpix
Do pożaru doszło w Gdańsku, Foto: ollarr, Kontakt 24

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku

Z powodu pożaru w pomorskim Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy ulicy Smoluchowskiego przeprowadzono ewakuację pacjentów i personelu. Ogień pojawił się na najwyższym piętrze szpitala. Trzy osoby zostały poszkodowane. Podczas gaszenia ognia został zalany oddział położniczy. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

We wtorek około godziny 10:40 wybuchł pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku. Przeprowadzono ewakuację pacjentów i personelu, w sumie 300 osób.

Trzy osoby poszkodowane

Jak powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, jeszcze nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK.

Pożar wybuchł na ostatnim piętrze w pomieszczeniu socjalnym. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Jacek Jakóbczyk poinformował, że w akcji wzięło udział 15 zastępów straży pożarnej.

- Pożar jest opanowany. W tej chwili trwa oddymianie pomieszczeń. Na skutek pożaru zostały poszkodowane trzy osoby. Jedna jest nadal nieprzytomna - przekazał przed południem Jacek Jakóbczyk.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: eŁKa/rzw Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24