MATERIAŁ INTERNAUTYNIEZWERYFIKOWANE
Aktualizacja:

Pożar stodoły w miejscowości Popów

Pożar murowanej stodoły w miejscowości Popów w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej.

 

Zgłoszenie do Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło we wtorek, 12 marca o godzinie 01:15. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęta jest cała konstrukcja oraz wnętrze murowanej stodoły o wymiarach 40×12. Dodatkowym zagrożeniem dla strażaków była sprawna instalacja elektryczna w budynku. Po odłączeniu prądu w budynku działania strażaków polegały na podaniu kilku prądów gaśniczych do wnętrza budynku w celu ugaszenia palącego się wyposażenia oraz dachu, który zawalił się do środka. Z uwagi na duże zadymienie w pierwszej fazie działań strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpi do dokładnego przelewania spalonych pozostałości w środku stodoły. Strażacy swoje działania zakończyli około godziny 7:00 rano. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w budynku.

“Spaleniu uległo 6 ton zboża, około 200 balotów słomy prasowanej, 20 ton buraków, palety oraz trzy maszyny: sortownik do buraków, podajnik do zboża i mieszalnik do paszy. Prawdopodobne straty wyniosły około 250 tys. zł” – informuje st. kpt. Radosław Marek, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej.

W akcji gaśniczej wzięły udział trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kalisz, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnikach i Iwanowicach, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawie, Marcjanowie, Kuczowoli oraz Oficer Operacyjny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kaliszu.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.