MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Pożar na terenie szpitala w Knurowie

W środę, 2 listopada po godzinie 15.00 w budynku szpitala przy ulicy Niepodległości w Knurowie pojawił się ogień. Pożar wybuchł na ostatnim piętrze, w pomieszczeniach należących do oddziału ginekologii. Mimo, że sytuacja wyglądała groźnie, dzięki szybkiej akcji strażaków obyło się bez konieczności ewakuacji całego szpitala.

 

Z zadymionych pomieszczeń wyprowadzono personel oraz pacjentów szpitala, nikomu na szczęście nic się nie stało. W porę pojawiła się również straż pożarna, która szybko opanowała sytuację nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia.

 

Nieznane są jeszcze straty jakie wywołał pożar, zniszczone zostało wnętrze jednego z pomieszczeń wraz z wyposażeniem, ślady zostawione przez ogień widać również na zewnątrz budynku.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Mogło się to stać m.in. od niedopałka papierosa.

 

W akcji uczestniczyły dwie jednostki z JRG Knurów, jeden wóz knurowskiej OSP, dodatkowo na miejsce zostali też wezwani strażacy z Gliwic. Ze względu na specyfikę obiektu, procedury jasno określają postępowanie w takich przypadkach.