tvnpix
Pożar na opolskim osiedlu, Foto: nwojciech1982

Pożar na opolskim osiedlu. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły w wyniku pożaru, który wybuchł w bloku przy ulicy Batalionu "Zośka" w Opolu - poinformowała straż pożarna. Ewakuowanych zostało 42 mieszkańców budynku. W akcji brało udział 36 strażaków. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do strażaków przed godziną 18.30.

Młodszy brygadier Tomasz Pierzchała, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu przekazał, że w wyniku pożaru śmierć poniosły trzy osoby. - O godzinie 18.26 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze mieszkania na czwartym piętrze w bloku przy ulicy Batalionu "Zośka". Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, zastali mieszkanie całkowicie objęte pożarem oraz trzy ofiary śmiertelne. Trwała ewakuacja mieszkańców tego bloku. Część z nich opuściła budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków - mówił.

Nie wiadomo jeszcze, kim były osoby, które zginęły w pożarze ani co było jego przyczyną. Ustala to policja pod nadzorem prokuratury.

Dziewięć zastępów straży

Jak poinformował młodszy brygadier Pierzchała, pożar gasiło 36 strażaków z dziewięciu zastępów straży pożarnej. Działania straży zakończyły się po północy.

Na czas prowadzonych działań mieszkańcy mogli schronić się w autobusie zorganizowanym przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Ostatecznie mieszkańcy spędzili noc u swoich bliskich, a policjanci zabezpieczali lokale opuszczone przez mieszkańców. Dziś od godzin porannych na miejscu pracują śledczy i technicy kryminalistyki. Czekamy również na biegłego z zakresu pożarnictwa, ponieważ jego opinia w tej sprawie będzie kluczowa - mówi asp. Agnieszka Nierychła, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: jw/ak Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl