tvnpix
Foto: Anonim

Pożar mieszkania i kobieta uwięziona na balkonie. Strażak ruszył na pomoc

70-latka musiała wyjść na balkon z powodu pożaru w jej mieszkaniu w Słupcy (Wielkopolska). Jak relacjonuje portal tvn24.pl, jeden ze strażaków przedostał się na balkon i pomógł kobiecie. Chwilę później z czwartego piętra ściągnięto ją podnośnikiem hydraulicznym. Zdjęcie płomieni buchających z okna na czwartym piętrze budynku, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak podał portal tvn24.pl, pożar wybuchł w poniedziałek rano w jednym z mieszkań 4-piętrowego bloku przy ulicy Pułaskiego w Słupcy. Na miejsce pojechało osiem zastępów straży pożarnej.

Pożar, jak czytamy na tvn24.pl, objął około 20 metrów kwadratowych powierzchni mieszkania. Blok opuściło 15 osób, ale jedna nie dała rady. Jedyne, co mogła zrobić, to wyjść na balkon.

Pomógł strażak

Na ratunek kobiecie ruszyła straż pożarna. Jak relacjonował portal, jeden ze strażaków wszedł do mieszkania i przedostał się do okna obok balkonu, a następnie przeskoczył do kobiety i udzielił jej pomocy.

- Kobieta została ewakuowana z balkonu podnośnikiem hydraulicznym. Została przetransportowana do szpitala - przekazał Sławomir Gołębiak ze słupeckiej straży pożarnej.

Na miejscu pracuje policja, nadzór budowlany oraz strażacy w celu ustalenia przyczyny powstania pożaru.

Więcej na tvn24.pl

Autor: ib//ec Źródło: TVN24 Poznań