tvnpix
Foto: JoteS

Pożar kamienicy i wypadek wozu strażackiego. Ewakuowani i ranni

Zapaliło się poddasze kamienicy przy ulicy Sienkiewicza w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). W drodze do akcji gaśniczej wóz strażacki zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do pożaru doszło w czwartek o godz. 18.30. - Zapaliło się poddasze 3-kondygnacyjnej kamienicy. - Pięć osób zostało ewakuowanych - poinformował kpt. Paweł Stachowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Jak sprecyzował dyżurny ze stanowiska kierowania, ogień pojawił się tuż przy kominie.

Trzy osoby wyszły same z mieszkania, dwóm pomagali strażacy. - Ewakuowane przez strażaków osoby były w szoku. Z objawami lekkiego podtrucia dymem, który znajdował się na klatce schodowej, zostały przewiezione do szpitala - przekazał dyżurny grudziądzkich strażaków.

Zderzenie wozu strażackiego z osobówką

Jak mówił w czwartek wieczorem kpt. Stachowicz, doszło także do kolizji wozu strażackiego z samochodem osobowym. Ranna została pasażerka osobówki, która trafiła do szpitala. Z kolei dla ewakuowanych mieszkańców kamienicy został podstawiony autobus miejski, aby mogli się w środku ogrzać.

- Przedstawiciel nadzoru budowlanego wyłączył obiekt z użytkowania. Część mieszkańców przebywa w lokalach zastępczych, a część udała się do rodziny - dodał w piątek rano dyżurny straży.

Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej. Akcja trwała do północy i była utrudniona ze względu na usytuowanie pożaru. Aby zlokalizować źródło ognia, strażacy musieli najpierw rozebrać część dachu kamienicy.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Ustali je policja.

Autor: ank,kz/aw,popi

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.