tvnpix
Foto: tvsudecka

Pożar domu wielorodzinnego. Ogień strawił dach i poddasze

Mieszkańcy domu wielorodzinnego w Rościszowie (Dolnośląskie) stracili dach nad głową. Jak informują strażacy, prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie sadzy w kominie. Budynek obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informacja o pożarze dotarła do strażaków w środę przed godziną 18. Siedmioro mieszkańców budynku przy ul. Lasoty ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Jak poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w  Dzierżoniowie, spaleniu uległ dach i poddasze budynku. Pomieszczenie na parterze i pierwszym piętrze zostały zalane podczas akcji gaśniczej.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była sadza w kominie, która się zapaliła, a od niej drzwiczki komina - poinformował strażak.

''Budynek nie nadaje się do mieszkania''

W wyniku pożaru dach nad głową stracili mieszkańcy domu wielorodzinnego.

- Po zakończeniu działań budynek został przekazany właścicielowi. W tym momencie, nie nadaje się do mieszania. Gmina zaproponowała mieszkańcom budynku lokale zastępcze, ale nie skorzystali z tej możliwości. Znaleźli coś na własną rękę - powiedział.

Budynek gasiło 12 zastępów straży pożarnej.

Autor: ok/ak