użytkownik niezalogowany
Autor:~Elutka
MATERIAŁ INTERNAUTY

Powrót klas I-III do szkół od 18 I ?

Na wstępie bardzo proszę o nieujawnianie żadnych moich danych (w tym również adresu e-mail), wszystkie dane wyłącznie do wiadomości TVN24. Po raz kolejny MZ podejmuje niezrozumiałe i nierozważne decyzje.Bezpośrednio po "wspaniale" zorganizowanych masowych feriach, gdy kwitły nieoficjalne kwatery prywatne na terenach górskich, wysyła dzieci do szkół.

Nauczyciele liczyli na szybkie szczepienia, a w zamian otrzymali testowanie, które sugeruje społeczeństwu, że są potencjalnymi źródłami zakażeń w szkołach. W szkole, w której pracuję, jak również w szkołach , gdzie pracują moi znajomi, wszystkie zakażenia zaczynały się od dzieci. I tu pragnę zwrócić uwagę  - zakażeń w klasach IV-VIII było zaledwie ok.20 %, a w klasach I-III  prawie 80 %. A dziś w TVN24 o 9.45 zaproszone do rozmowy Panie odnosiły się negatywnie do szczepień nauczycieli, podkreślając,że byłyby szybko potrzebne, gdyby do nauki stacjonarnej wracały klasy starsze. Wszystkie normy i zalecenia świetnie wyglądają na papierze, w praktyce część jest niewykonalna do wyegzekwowania od dzieci. Rodzice- antyszczepionkowcy i antymaseczkowcy też nie pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, gdyż powołują się na prawa konstytucyjne. 

Zamiast po "narodowych" feriach odczekać ok. 2 tygodni i w tym czasie zaszczepić nauczycieli klas początkowych MZ aż się prosi o masowe zakażenia w szkołach. Czy naprawdę stać nas na większą liczbę chorych?