Aktualizacja:

Powódz 2013. Służby pomagają powodzianom nad Bugiem

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna pomagają dziesiątkom zalanych gospodarstw. Głównie ewakuują z zalanych terenów inwentarz oraz pomagają w odbiorze mleka. Bardzo dużym wsparciem na tych terenach są zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przy przeprawach do zalanych gospodarstw czeka sprzęt Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Jedyna forma transportu pomiędzy zalanymi domami a służbami to łódź. Pogranicznicy pomagają w odbiorze mleka z zalanych gospodarstw, m.in. z wsi położonych w gminie Hanna i Sławatycze. Z miejscowości Pawluki mleko jest odbierane łodziami. Po drugiej stronie pozostało setki krów – mówi kierowca ciężarówki przewożącej mleko. Gdyby nie pomoc Straży Granicznej ci ludzie byliby pozbawieni jednego z głównych źródeł utrzymania – dodaje.

Z gospodarstw dzięki temu udało się odebrać tysiące litrów mleka.

Straż Graniczna zadysponowała również łodzie, którymi pokonuje się wodę w celu odebrania surowca. Podobnie jest w przypadku łodzi strażackich. W Sławatyczach przewożone są nimi żywe zwierzęta. Ci, którzy mają łodzie pomagają strażakom i funkcjonariuszom Straży Granicznej. Pomimo, że woda powoli opada dziesiątki rodzin potrzebują pomocy. Straż Graniczna ciągle monitoruje co dzieje się w zalanych gospodarstwach.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.