MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Powiat lęborski: Wypadek cysterny

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Około godziny 17:45 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku odebrał zgłoszenie o wypadku cysterny, która uderzyła w drzewo na drodze powiatowej nr 214 (Lębork - Łeba) tuż za miejscowością Stęknica. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie, Wicku oraz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy (cysterna), która przewoziła odpady z miejsca wydobycia platformy wiertniczej łupków, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn złapała pobocze i z impetem uderzyła w przydrożne drzewo. Osoba kierująca uniknęła obrażeń, jednak pasażera z obrażeniami ciała (między innymi połamane ręce oraz noga) ratownicy musieli ewakuować z pojazdu za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Jak się okazało, kierujący cysterną 29 - latek był nietrzeźwy, miał około jednego promila w wydychanym powietrzu.

 

Zadaniem strażaków polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnienie osoby poszkodowanej oraz udzieleniu jej pierwszej pomocy, zneutralizowanie zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych oraz wypompowaniu oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika.

 

Okoliczności tego wypadku bada policja. Około godziny 20:20 ten odcinek drogi był jeszcze całkowicie zablokowany.