MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Powiat lęborski: O krok od tragedii - uderzyła w drzewo i spadła ze skarpy

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dzisiaj około godziny 10:15 w miejscowości Osowo Lęborskie (powiat lęborski) doszło do groźnej w skutkach kolizji drogowej, w której ranna została 27 - letnia lęborszczanka kierująca vw golfem II. Na szczęście jej  życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejsce natychmiast zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

 

Do zdarzenia doszło na łuku drogi. Samochód osobowy zjechał na przeciwny pas jezdni, uderzył w drzewo i stoczył się z 2-3 metrowowej skarpy. Prędkość auta nie była duża, ponieważ pojazd poruszał się na terenie zabudowanym. O mały włos nie doszło do tragedii, kierująca może mówić o ogromnym szczęściu - informacje przekazane na Powiatowe Stanowisko Kierowania przy KP PSP w Lęborku mówiły o dachowaniu pojazdu oraz jedej osobie poszkodowanej, która jest zakleszczona w pojeździe.

Na miejsce zdarzenia udał się patrol lęborskiej drogówki, zespół pogotowia ratunkowego oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Lęborku. Do pomocy zadysponowano również najbliższe jednostki OSP - Cewice oraz Łebunia. Na szczęście mimo dramatycznych informacji przekazywanych przez radio obyło się bez większego użycia sprzetu hydraulicznego, a 27 - letnia kierująca została szybko ewakuowana na zewnątrz rozbitego pojazdu, zaopatrzona i bezpiecznie przetransportowana do karetki pogotowia. Została przetransportowana do lęborskiego szpitala, gdzie jej stan określiono jako dobry, nie zagrażający jej życiu.

Okoliczni mieszkańcy, nawet strażacy będący na miejscu uważają, że do kolizji mogła się przyczynić bardzo zła nawierzchnia drogi wojewódzkiej 214, która momentami przypomina dobrze dojrzały ser. Wielu kierowców omija dziury jeżdżąc po całej drodze. Można jechać prawidłowo, ale to wiąże się z możliwością uszkodzenia pojazdu.