MATERIAŁ INTERNAUTY

Poważny wypadek terytorialsów koło Ostrołęki

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Ponad 25 żołnierzy podróżowało ciężarówką, która uległa wypadkowi koło Goworowa. Jelczem podróżowali głównie terytorialsi, którzy w Komorowie mieli rozładowywać towar z Chin na potrzeby walki z koronawirusem. Poszkodowanych jest ponad 20 żołnierzy. Na miejsce wezwano co najmniej dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 18.00 na drodze Ostów Mazowiecka - Różan. O szczegóły zapytaliśmy podkom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji.

- W Czarnowie doszło do zderzenia citroena berlingo z wojskową ciężarówką. Na miejsce wezwano śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostrołęccy policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i pomagają osobom poszkodowanym - mówi podkom. Żerański.

Osobowy citroen na numerach rejestracyjnych z powiatu ostrołęckiego wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo na pojazdach wojskowych jadących w stronę Ostrowi Mazowieckiej. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 lokalną drogą prowadzącą w kierunku Kunina.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z Ostrołęki. Za informację o zdarzeniu i zdjęcia dziękujemy Pawłowi, Natalii oraz Kacprowi.

Pojazdami wojskowymi podróżowali głównie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Jechali z Ciechanowa do Komorowa, gdzie mieli rozładowywać towar, który przyleciał z Chin do zabezpieczenia szpitali w walce z koronawirusem. W wypadku zostało poszkodowanych kilku żołnierzy, ich stan określany jest jako dobry, trafili do szpitali na obserwację - poinformowała nas Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady OT.

Pojazdami wojskowymi podróżowali także żołnierze zawodowi oraz podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W jelczu, który uległ wypadkowi, znajdowało się łącznie 26 osób.