tvnpix

Poseł może parkować, gdzie chce? Niesiołowski: Po to jest immunitet

Czy posłowi wypada zasłaniać się immunitetem, gdy naruszy przepisy? Stefan Niesiołowski (PO) jest zdania, że zdecydowanie tak. "Poseł zaparkował, bo załatwiał jakąś sprawę, nie swoją, tylko czyjąś. Po to jest immunitet" - uważa polityk.

Mandat dla posła? Komentarze polityków / TVN24
Mandat dla posła? Komentarze polityków / TVN24

Burza nt. nadużywania przez parlamentarzystów legitymacji rozgorzała po incydencie z udziałem Małgorzaty Niemczyk (PO). Posłanka zaparkowała na ul. Piotrkowskiej w Łodzi, na której obowiązuje zakaz parkowania. Na koła jej samochodu założono blokadę, ale gdy wylegitymowała się, strażnicy miejscy niezwłocznie blokadę usunęli, a zamiast wręczyć mandat - pouczyli.

Poseł ponad innymi

Były wicemarszałek Sejmu, Stefan Niesiołowski uważa jednak, że posłowie mogą łamać przepisy ruchu drogowego, bo usprawiedliwia to fakt, że występują w interesie publicznym.

"Nie ma miejsca, poseł zaparkował, bo załatwiał jakąś sprawę, nie swoją, tylko czyjąś. Po to jest immunitet" - ocenia polityk. "Posłowie mają biura i powinni tam wjeżdżać".

Te same problemy

Innego zdania jest jednak wiceprezydent Łodzi, Marek Cieślak. "Pani poseł jest obywatelem jak każdy z nas i nie może parkować na ul. Piotrkowskiej. To nie jest problem tylko jej biura, ale też innych biur poselskich i wszystkich, którzy korzystają z ul. Piotrkowskiej" - zaznaczył.

Większość internautów ma podobne zdanie na temat tego przypadku. Zachowanie Niemczyk nazywają "wstydem" i "żenadą".

Parkowanie posłanki na zakazie. Wraca problem immunitetów / TVN24
Parkowanie posłanki na zakazie. Wraca problem immunitetów / TVN24

Autor: ap/aw

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.