MATERIAŁ INTERNAUTY

Porachunki pseudokibiców na jednej ze skarżyskich stacji paliw

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dwóch mężczyzn przewiezionych do skarżyskiego szpitala z obrażeniami rąk i nóg od ciosów maczetami - to efekt bójki pseudokibiców na jednej ze skarżyskich stacji benzynowych.

 

W środę ok. godz. 11:45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej otrzymał zgłoszenie bójki z użyciem ostrych narządzi na jednej ze skarżyskich stacji benzynowych przy ul. Krakowskiej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia stwierdzili, że najprawdopodobniej doszło w tym miejscu do porachunków dwóch grup pseudokibiców krakowskich klubów piłkarskich.


Na grupę mężczyzn podróżujących Volkswagenem Passatem na krakowskich tablicach rejestracyjnych, którzy zatrzymali się na stacji (by zatankować paliwo), napadło czterech mężczyzn (podróżujących Fordem Mondeo - na warszawskich tablicach rejestracyjnych) z maczetami.

Maczetami zaatakowano dwóch pasażerów Volkswagena, którzy zostali w samochodzie, gdy kierowca płacił w kasie za paliwo. Zdarzenie trwało kilkadziesiąt sekund, napastnicy po bójce wsiedli do swojego samochodu i uciekli w kierunku Radomia.

Poszkodowani z obrażeniami nóg i rąk trafili do skarżyskiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza ze skarżyskiej KPP. Stacja benzynowa na której doszło do zdarzenia na kilka godzin została wyłączona z użytkowania.