Zamknięty

Pisze o tym:

90 reporterów

Dodano:

91 materiałów

#pomocdlamedyka. Wasze zdjęcia i nagrania

Maski, rękawice, odzież ochronna. Lista potrzeb szpitali jest bardzo długa, a zasoby szybko się kończą. Na pomoc ruszyło wielu Polaków. Wy również dołączyliście do akcji #pomocdlamedyka?

#pomocdlamedyka. Wasze zdjęcia i nagrania

Pomagacie medykom Źródło: tvn24

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

W całym kraju pojawiają się grupy wolontariuszy szyjących maseczki dla pracowników służby zdrowia. Choć należy zachować wielką ostrożność, staracie się też zadbać o sąsiadów znajdujących się w grupie największego ryzyka.

"W osiedlowym sklepie, do którego zajrzałam po parę zapomnianych drobiazgów, ludzi mniej więcej tyle, ile potrafi być w sobotę, odkąd niedziele są przeważnie niehandlowe, zakupy w koszykach nieprzesadne, starsze osoby przepuszczano do przodu. #pomagajmysobie" - napisała na Kontakt 24 Zyta.

Z kolei pan Aleksander chciałby zorganizować grupę "wolontariuszy do zadań specjalnych", którzy w czasie kwarantanny mieliby pomagać osobom starszym w robieniu zakupów.

"Drodzy starsi sąsiedzi. Jeśli boicie się wirusa i potrzebujecie pomocy, chętnie pójdziemy po zakupy albo do apteki. Wystarczy tylko zapukać po numer 33" - ogłoszenie o takiej treści pojawiło się w jednym z warszawskich bloków.