Temat w toku

Pisze o tym:

90 reporterów

Dodano:

91 materiałów

#pomocdlamedyka. Czekamy na zdjęcia i filmy

Maski, rękawice, odzież ochronna. Lista potrzeb szpitali jest bardzo długa, a zasoby szybko się kończą. Na pomoc ruszyło wielu Polaków. Wy również dołączyliście do akcji #pomocdlamedyka? Pochwalcie się! Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy. W tych trudnych chwilach #pomagajmysobie.

#pomocdlamedyka. Czekamy na zdjęcia i filmy

Pomagacie medykom Źródło: tvn24

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

W całym kraju pojawiają się grupy wolontariuszy szyjących maseczki dla pracowników służby zdrowia. Choć należy zachować wielką ostrożność, staracie się też zadbać o sąsiadów znajdujących się w grupie największego ryzyka.

"W osiedlowym sklepie, do którego zajrzałam po parę zapomnianych drobiazgów, ludzi mniej więcej tyle, ile potrafi być w sobotę, odkąd niedziele są przeważnie niehandlowe, zakupy w koszykach nieprzesadne, starsze osoby przepuszczano do przodu. #pomagajmysobie" - napisała na Kontakt 24 Zyta.

Z kolei pan Aleksander chciałby zorganizować grupę "wolontariuszy do zadań specjalnych", którzy w czasie kwarantanny mieliby pomagać osobom starszym w robieniu zakupów.

"Drodzy starsi sąsiedzi. Jeśli boicie się wirusa i potrzebujecie pomocy, chętnie pójdziemy po zakupy albo do apteki. Wystarczy tylko zapukać po numer 33" - ogłoszenie o takiej treści pojawiło się w jednym z warszawskich bloków.

A Wy, jak pomagacie osobom, które nie powinny, bądź nie chcą, wychodzić z domu? Robicie zakupy, wyprowadzacie ich pupili na spacer? Uczestniczycie w akcji szycia maseczek? Dołączcie do akcji #pomagajmysobie oraz #pomocdlamedyka. Przesyłajcie zdjęcia i filmy. Pokażcie, jak pomagacie innym.


****

Dołączcie również do naszych pozostałych gorących tematów:

Szkoła, praca i dom pod jednym dachem. Jak nauczanie przebiega u Was?

Zamknięte przedszkola i szkoły. Co z dziećmi?

Co chcecie wiedzieć o koronawirusie?