Zamknięty

Pisze o tym:

15 reporterów

Dodano:

19 materiałów

Polska w biało-czerwonych barwach

Cały kraj świętował obchody Święta Narodowego 3 maja. Na nagraniach nadsyłanych na Kontakt 24 pokazaliście, jak w Waszych miejscowościach upamiętniono uchwalenie w 1791 roku Konstytucji. 2 maja, w Dniu Flagi, w całym kraju dominowały biało-czerwone barwy. Na Kontakt 24 wysyłaliście zdjęcia ozdobionych budynków. Pokazaliście też największą flagę na świecie, która zawisła 2 maja na latarni w Świnoujściu. Czekamy na kolejne relacje.

Polska w biało-czerwonych barwach

Największa na Świecie Biało-Czerwona. Autor: Palmer62

Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku.

W obchodach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja biorą udział prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. Prezydent wręczył nominacje generalskie, a także dwa Ordery Orła Białego. Odznaczeni zostali Stanisław Mieczysław Gebhardt i Joanna Maria Wnuk-Nazarowa. Prezydent przemawiał także na placu Zamkowym.

Dzień Flagi w Waszych relacjach

2 maja w całej Polsce powiewały biało-czerwone flagi. Na blokach, balkonach, domach jednorodzinnych, przy wejściu do urzędów, a u niektórych nawet przy samochodach widać było polskie barwy narodowe.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest zawsze z dumą. Biało-czerwona flaga jest z Polakami w najważniejszych momentach - tych radosnych, smutnych i wzruszających. Każdy mógł uczcić ten dzień wywieszając biało-czerwone barwy na swoich domach czy balkonach.

Na szczególną uwagę zasługiwała flaga wywieszona na latarni w Świnoujściu. Już po raz dziesiąty na latarni zawieszono flagę, która, według organizatorów, jest największą flagą na świecie. Flaga miała 550 metrów kwadratowych.

O tym jak obchodzić się z narodowymi barwami i polską flagą czytaj na tvn24.pl

Pokazaliście, że Polska tego dnia stała się biało-czerwona. Dziękujemy za wszystkie zdjęcia i nagrania, czekamy na kolejne relacje.