tvnpix

Policyjny pościg ulicami miasta. "Nie wyhamował, uderzył w inne auto"

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce po tym, jak kierowca zaczął uciekać przed kontrolą drogową w Szczecinie. Po przejechaniu kilku kilometrów doprowadził do kolizji z innym samochodem, po czym został zatrzymany. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w czwartek.

- W godzinach popołudniowych patrol próbował zatrzymać do kontroli pojazd, którego kierowca - mimo wyraźnych sygnałów funkcjonariuszy - nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki - poinformował starszy sierżant Paweł Pankau z zespołu do spraw komunikacji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

"Uciekinier pędził"

Jak relacjonował pan Eryk, który przesłał do nas nagranie z zatrzymania kierowcy, kierowca zdążył uciec kilka kilometrów.

- Policja ścigając tego kierowcę zablokowała całą ulicę Gdańską. On uciekał jakieś pięć kilometrów. W końcu nie wyhamował, uderzył w inne auto. Policja wyciągnęła go z samochodu i unieruchomiła - opisywał.

- Dobrze, że zdążyłem się odsunąć, bo inaczej ten uciekinier by we mnie wjechał, a pędził bardzo szybko - podkreślił Reporter 24.

Został zatrzymany. Pobrano mu krew

Informacje o kolizji na ulicy Gdańskiej potwierdza również policja. - Doprowadził do kolizji z innym autem, ale na szczęście nikomu nic się nie stało - zapewnił starszy sierżant Pankau.

- Kierowca został zatrzymany. Pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu lub innych substancji - powiedział policjant i dodał, że funkcjonariusze wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Autor: est, jw/ak