MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Policyjny pościg na DW 152. Uciekinier zatrzymany w Starogardzie [ZDJĘCIA]

ZACHODNIOPOMORSKIE. Około godz. 12 w miejscowości Rusinowo (pow. świdwiński) patrol policji próbował zatrzymać osobową Toyotę do kontroli. Początkowo kierowca zwolnił, po chwili podjął próbę ucieczki jadąc w kierunku Reska. Policjanci podjęli pościg.

 

 

Wjeżdżając do miejscowości Starogard (pow. łobeski), kierowca nie wyrobił na zakręcie i z całym impetem wpadł na chodnik. Na szczęście nikt w tym czasie w tym miejscu nie przechodził. Jego auto uległo uszkodzeniu, wtedy zaczął uciekać w kierunku pobliskich bloków mieszkalnych. Patrol policji ze Świdwina skutecznie udaremnił tą próbę ucieczki, kierowca został zatrzymany.

- Podczas prowadzonej kontroli prędkości w Rusinowie przez patrol świdwińskiej drogówki, kierowca początkowo "maskował" zatrzymanie i po chwili zaczął uciekać. Pomimo wysyłanych sygnałów świetlno-dźwiękowych kierowca nie zatrzymywał się. Był to 26 - letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu łobeskiego. Został zatrzymany w Starogardzie. W tej chwili jeszcze trwają czynności, kierowca był trzeźwy - powiedział sierż. Michał Woźniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Jak relacjonują mieszkańcy, auto wjechało do Starogardu z bardzo dużą prędkością. To cud, że nikt nie ucierpiał. W tym miejscu ciągle ktoś przechodzi.