tvnpix
Służby pomagają w czasie pandemii , Foto: Andżelika i Łukasz

Policjantka i wojskowy pomogli seniorom. "Brawo dla służb! Oby tak dalej"

Para seniorów eskortowana przez policjantkę i wojskowego ze Strzelec Opolskich. W czasach pandemii COVID-19 mundurowi mają nie tylko pełne ręce pracy, ale też pełne ręce zakupów. Widać to na zdjęciu i nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Policjanci w całym kraju - wraz z innymi służbami - pomagają w walce z koronawirusem. Nie tylko sprawdzają, czy przestrzegane są zasady obowiązkowej kwarantanny, pomagają też na przejściach granicznych, ale też patrolują ulice i informują o zagrożeniach związanych z pandemią choroby. I to prawdopodobnie podczas jednego z takich patroli doszło do sytuacji, której nagranie otrzymaliśmy.

Autorzy nagrania Andżelika i Łukasz opisują, że to, co uwiecznili, zdarzyło się w piątkowy poranek na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. Na krótkim filmie widać parę starszych osób, którzy trzymając się pod ręce, idą wolnym krokiem.

"Brawo dla służb"

Seniorom towarzyszą policjantka i żołnierz. Mundurowi obładowani są zakupami. Wojskowy niesie dwie torby zakupów, a policjantka jedną. W ten sposób postanowili pomóc seniorom i upewnić się, że bezpiecznie dotrą do domu.

"Materiał wideo przedstawia zaangażowanie służb w pomoc osobom starszym podczas pandemii. (...) Materiał krótki lecz bardzo przejmujący. Brawo dla służb ze Strzelec Opolskich i całego kraju! Oby tak dalej" - podsumowują autorzy nagrania.

Czytaj też tvn24.pl

Autor: tam/ii Źródło: Kontakt 24/ TVN24