MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Policjant z Cieszyna pomógł uratować 2-letnie dziecko

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie (woj. śląskie), słysząc w słuchawce alarmującą wiadomość kobiety o tym, że jej dziecko nagle straciło oddech, natychmiast zdecydował o podjęciu reanimacji. Telefonicznie udzielał rodzinie wskazówek i krok po kroku instruował, jak ją przeprowadzić. Dwuletni chłopczyk zaczął sam oddychać jeszcze przed przyjazdem pogotowia.


- Zastępca oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie asp. Krzysztof Krzempek odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety, która płacząc wyjaśniła, że jej dziecko nagle przestało oddychać i jest sine. Najpierw miało drgawki, a później straciło przytomność. Policjant przez telefon instruował kobietę, jak udzielić pierwszej pomocy. Jednocześnie skontaktował się z dyspozytorem pogotowia, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę. Później dyżurny rozmawiał z babcią chłopczyka. To ona przekazywała jego polecenia mamie dziecka, która prowadziła bezpośrednią akcję reanimacyjną. Po kilku chwilach rodzina przekazała dyżurnemu, że dziecko zaczęło oddychać samodzielnie. Po jakimś czasie chłopczyk zaczął płakać i odzyskał także przytomność. Policjant przez cały czas starał się uspokajać rodzinę i nie skończył rozmowy do czasu przyjazdu ekipy ratowniczej. Dziecko zostało przewiezione do szpitala - relacjonuje przebieg akcji Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji i dodaje, że z informacji przekazanych przez rodziców wynika, że chłopczyk czuje się dobrze. Mama dwulatka sądziła, że rozmawia z pogotowiem ratunkowym, wydawało jej się, że zadzwoniła pod 999.

Jak informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji to nie pierwsze zdarzenie w służbie, gdy asp. Krzysztof Krzempek uratował komuś życie. Dwa lata temu, w marcu 2012 roku, wraz z kilkoma innymi policjantami, brał udział w akcji ratowniczej w centrum miasta. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia i zdrowia ewakuowali z kamienicy 14 osób. Następnie przez okno wyciągnęli 46-letniego mężczyznę, który sam nie mógł wydostać się z płonącego mieszkania na pierwszym piętrze. Policjanci pracowali bez żadnego zabezpieczenia i sprzętu. Za odwagę i bohaterski czyn z narażeniem własnego życia został odznaczony przez Prezydenta RP "Krzyżem Zasługi za Dzielność" To także nie jedyne wyróżnienie jakie zostało przyznane policjantowi za osiągnięcia w służbie. Został Najlepszym Dzielnicowym Miasta Cieszyna 2010 roku. Wtedy nagrodę i dyplom dla najlepszego dzielnicowego wręczył mu burmistrz miasta Cieszyna i przewodniczący Rady Miejskiej w Cieszynie.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Krzysztof Chrobak, doceniając profesjonalizm i zaangażowanie dzielnicowego, oprócz podziękowania za wzorowe podejście do obowiązku niesienia pomocy, już postanowił wyróżnić policjanta nagrodą. Aspirant Krzysztof Krzempek na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Jest dzielnicowym, którego rejon służbowy obejmuje osiedle Piastowskie, Pastwiska i Kalembice. Tego dnia pełnił funkcję zastępcy oficera dyżurnego cieszyńskiej komendy.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.