tvnpix

Policjant potrącił na przejściu dziewczynkę

Jadący do pracy policjant potrącił ośmioletnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych w Pruszkowie (woj. mazowieckie). Dziecko trafiło do szpitala. Funkcjonariusz był trzeźwy. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z naszych internautów.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

"Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 7.30. Na przejściu dla pieszych przy zbiegu ulicy Ołówkowej i Powstańców, kierujący mazdą potrącił ośmioletnią dziewczynkę" - poinformowała nas podkom. Dorota Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Sprawcą jest policjant z pruszkowskiej policji. "Funkcjonariusz nie wykonywał w tym czasie czynności służbowych. Jechał prywatnym samochodem - był zwykłym, uczestnikiem ruchu. Był trzeźwy" - wyjaśniła Nowak.

Dziecko z urazem nogi i ogólnymi obrażeniami trafiło do szpitala w Warszawie. Jak dodała Edyta Adamus z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, dziewczynka szła z dziadkiem. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. "Niewykluczone, że materiały zostaną przekazane do innej prokuratury" - powiedziała Nowak. Jak dodała, o karze zadecyduje sąd.

Autor: db//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.