tvnpix
Efekty burzy w Płocku, Foto: kemot

Połamane drzewa, zerwany dach. Wasze relacje

Front, który przechodzi nad Polską, przynosi burze z intensywnym deszczem, a nawet gradem. W kilku regionach silnie powiał wiatr. W Płocku (Mazowieckie) pojawiła się także trąba powietrzna. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy także materiały z Poznania, Bydgoszczy i Pucka (Pomorskie).

Jak podał portal tvnmeteo.pl, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że aura w ciągu najbliższych dni może być gwałtowna. Miejscowo mogą wystąpić też burze z gradem.

Wszystko to związane jest z niżem Cathy, którego centrum ulokowało się w rejonie Zatoki Fińskiej.

AKTUALNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ SPRAWDZISZ NA TVNMETEO.PL

Trąba powietrzna nad Płockiem

Gwałtowną pogodę obserwują i dokumentują Reporterzy 24. Pogoda mocno dała się we znaki między innymi mieszkańcom Płocka. Nad miastem przeszła trąba powietrzna.

- Zerwany został częściowo dach jednego z dyskontów przy ulicy Mostowej. Wiatr przewrócił również pięć drzew oraz kontener ze stróżem. Stróżowi poza potłuczeniami nic się nie stało. Strażacy usuwają gałęzie drzew, które znalazły się na jednym z mostów – przekazał kpt. Edward Mysera, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Strażak dodał także, że prowadzą również interwencje na terenie gminy Słupno.

Na zdjęciach i filmach, które otrzymaliśmy od Reportera 24 kemot, widać zerwany dach jednego ze sklepów, a także powalone na drogę drzewa. Wasze pogodowe materiały otrzymaliśmy także z województwa wielkopolskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

Autor: dd/rzw Źródło: tvnmeteo.pl