tvnpix

Połamane drzewa, przygniecione auta. Silny wiatr na Śląsku

Silny wiatr na Śląsku. Połamane konary, przygniecione samochody - to efekt jego działania. Straż pożarna interweniowała już 21 razy. Strażacy ostrzegają mieszkańców przed stawianiem samochodów pod drzewami. Zdjęcia z terenów objętych wichurami przesłali @Krzysztof i @Kordian.

Pierwsze zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców powiatu bielskiego (woj. śląskie) straż otrzymała o godzinie 6.

Kpt. Patrycja Pokrzywa, rzecznik straży pożarnej w Bielsku-Białej poinformowała, że interweniowano już 21 razy. Były to zdarzenia pojedyncze, dotyczyły głównie usuwania powalonych konarów drzew.

Straż apeluje do mieszkańców, aby nie zostawiali samochodów pod drzewami. Prosi także o zamknięcie okien oraz o oczyszczenie parapetów, aby przypadkowe rzeczy nie spadły na przechodniów.

"Synoptycy zapowiadają, że będzie wiało do godziny 12. Średnia prędkość wiatru to 25-35 km/h. Może jednak dojść do prędkości 80 km/h" - dodaje kpt. Pokrzywa.


Małopolskie: brak prądu

Silnie wieje także w województwie małopolskim, co odczuli głównie mieszkańcy powiatu wadowickiego. W samych Wadowicach prądu pozbawionych jest 400 odbiorców. Znacznie gorzej jest w okolicach Bielska Białej i Śląska Cieszyńskiego. Tam momentami bez prądu było aż pięć tysięcy przyłączy. Wiatr w porywach osiąga prędkość 100 km na godzinę.

"W tej chwili cały czas trwają naprawy. W pierwszej kolejności naprawiane są miejsca, gdzie zerwane są przewody" - poinformował Kazimierz Szypuła z firmy Tauron-Dystrybucja. Dodał, że obecnie około trzech tysięcy gospodarstw pozbawionych jest dostaw energii. Poszkodowani są mieszkańcy w okolicy Jasienicy oraz miejscowości Nidek w powiecie wadowickim.

Jak powiedział Szypuła "naprawa uszkodzeń potrwa prawdopodobnie do późnych godzin nocnych".

Kazimierz Szypuła o braku prądu /TVN24
Kazimierz Szypuła o braku prądu /TVN24

Autor: aw/KS

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.